Mealprep – sposób na oszczędzanie na jedzeniu

Mealprep to sposób na przygotowanie posiłków na cały tydzień. Jest to świetna opcja dla osób, które chcą oszczędzać pieniądze na jedzeniu. Sprawdź, jak to zrobić oraz jakie są jego zalety.

Mealprep – jak zacząć?

Wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne. Przede wszystkim musisz zaopatrzyć się w niezbędne produkty. Potrzebujesz:

  • pojemników na posiłki,
  • lodówki,
  • zamrażarki;
  • garnków,
  • patelni,
  • niezbędnych akcesoriów kuchennych, które umożliwiają szybszą obróbkę warzyw i owoców.

Pierwszym krokiem jest przygotowanie listy produktów, których chcesz użyć. Warto wybrać takie rzeczy, które będą się dobrze przechowywały, dzięki czemu zachowają świeżość. Dobrym pomysłem jest także uwzględnienie owoców, warzyw i innego jedzenia, które można mrozić. Kolejny krok to ustalenie, ile osób będzie spożywało posiłek. Jest to ważne, ponieważ dzięki temu można odpowiednio dobrać ilość produktów.

Co dalej? Czas na przygotowanie posiłków. Najlepiej jest ugotować większą porcję danego dania, a następnie podzielić ją na mniejsze części i przechowywać w pojemnikach. Pamiętaj, żeby dokładnie opisać, co znajduje się w danym opakowaniu, a także określić datę przechowywania. W ten sposób unikniesz sytuacji, w której coś Ci się zepsuje.

Dlaczego mealprep to dobry sposób na oszczędność?

Powodów jest wiele. Przede wszystkim dzięki temu unikasz sytuacji, w której jesz na mieście lub sięgasz po fast foody. Posiłki przygotowywane w domu są zazwyczaj dużo tańsze. Mealprep pozwala także na lepsze planowanie jedzenia. Dzięki temu unikasz przypadkowego kupowania produktów, których i tak nigdy nie użyjesz oraz ograniczasz ryzyko ich zepsucia.