Dlaczego ludzie decydują się na dropshipping we własnym biznesie?

Dropshipping to nowoczesny model zarabiania przez internet. Powstał wraz ze zwiększeniem zakupów w formie online na przestrzeni ostatnich lat. Nie wymaga doświadczenia oraz ryzykownych inwestycji, a do tego może być rozwijany o każdej porze – jest to zaleta dla osób, które nie chcą rezygnować z etatu.

Czym jest dropshipping?

Dropshipping jest to forma sprzedaży internetowej dla osób, które pragną posiadać sklep internetowy. Jest to ogromne ułatwienie w prowadzeniu go. W skrócie polega na współpracy właściciela sklepu z hurtowniami. Co to oznacza? Hurtownie użycza przestrzeni magazynowej i zajmuje się wysyłką. W roli przedsiębiorcy jest pozyskiwanie klientów oraz promocja własnej firmy.

Dropshipping – dlaczego tyle osób decyduje się na ten model biznesu?

Przyjęło się stwierdzenie, że aby otworzyć firmę, potrzeba dużej gotówki. W wielu biznesach jest to prawda, natomiast w przypadku dropshippingu nie potrzeba żadnego kapitału na początku.

Pewnie nie jedna osoba ma w głowie pytanie – Jak to? Dzięki tej formie nie musisz mieć magazynu, a w nim towaru, aby móc go sprzedawać. Brzmi niewiarygodnie? Pewnie tak, ale nie ma w tym przypadku żadnego haczyka. Za towar uiszczasz opłatę w momencie, gdy ktoś zdecyduje się zakupić konkretny produkt. Pokrótce – ktoś decyduje się od Ciebie zakupić produkt i płaci za niego, a następnie Ty regulujesz rachunek z hurtownią, która zajmuje się realizacją zamówienia oraz jego wysyłką. Ty otrzymujesz kwotę marży, którą narzucisz na produkt w swoim sklepie internetowym. Stąd bierze się brak ryzyka inwestycyjnego – nie musisz kupować towaru wcześniej, nie mając
pewności, czy on się sprzeda.

Ten model biznesu jest niezwykle komfortowy w prowadzeniu, ponieważ odbywa się całkowicie zdalnie. Omija Cię szereg wad, które posiadają standardowe sklepy internetowe, czyli nadawanie paczek, odbieranie zwrotów, kontrola stanu towaru. Możesz pracować z dowolnego miejsca.

Prowadząc dropshipping nie musisz rezygnować z etatu – możesz zajmować się tym po godzinach Twojego etatu

Sprawdzi się zarówno u młodych, mniej doświadczonych np. studentów, którzy chcą dorobić.