Dieta pudełkowa Low FODMAP – innowacyjny sposób na biznes

Wraz z rosnącą liczbą dodatków do żywności i spadkiem jakości posiłków, narasta problem nietolerancji pokarmowych. W samej Polsce istnieją tysiące takich osób. Znacznej części z nich zalecane jest przejście na dietę Low FODMAP, która opiera się na dużych restrykcjach pokarmowych.

Dieta pudełkowa mogłaby być dla nich prawdziwym wybawieniem, a dla Ciebie sposobem na świetny zarobek.

Dieta Low FODMAP – co to?

Dieta Low FODMAP to dieta bazująca na ograniczeniu w diecie szkodliwych dla zdrowia oligosacharydów, monosacharydów i polioli. Jest ona szczególnie polecana osobom mającym problemy trawienne, takie jak m.in. nietolerancja glutenu czy laktozy.

Dieta Low FODMAP pozwala ograniczyć do minimum dolegliwości bólowe brzucha, wzdęcia i gazy. Jest szczególnie polecana osobom cierpiącym na IBS (Zespół Jelita Drażliwego), jednak z powodzeniem może być stosowana przez każdego, kto cierpi na problemy trawienne.

Dieta pudełkowa a Low FODMAP

Dieta pudełkowa jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które mają problem z planowaniem posiłków oraz ich przygotowywaniem. A tych niestety przy diecie Low FODMAP nie brakuje. Osoby cierpiące na dolegliwości pokramowe chętnie przekazałyby znaczne część pieniędzy, aby się ich pozbyć, co może być znakomitym pomysłem na biznes. Aby jednak on wypalił, konieczne jest znalezienie dużego rynku zbytu.

Z tego wzgledu z taką innowacyjną dietą pudełkową najlepiej zaczynać w jednym z dużych miast w Polsce, np. Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu czy Krakowie. Niestety w mniejszych miejscowościach raczej nie uda Ci się utrzymać, ponieważ osoby stosujące dietę Low FODMAP wciąż stanowią niewielki odsetek społeczeństwa.