Szafa kapsułowa – sposób na oszczędności na ubraniach

Najlepszy sposób na oszczędzanie na ubraniach to po prostu rezygnacja z nich zakupu. Aby to jednak było możliwe, musisz mieć w swojej garderobie ubrania na lata. W tym pomoże Ci szafa kapsułowa. Sprawdź, co to jest i jak ją zbudować.

Szafa kapsułowa – co to jest?

Szafa kapsułowa to po prostu dobrze skomponowana i przemyślana garderoba. Najważniejsze jest, aby ubrania w niej były uniwersalne i mogły się ze sobą łączyć. Dzięki temu będziesz mógł je nosić przez długi czas, a także w różnych kombinacjach. Warto poświęcić czasu, aby ją zbudować, ponieważ to ogromna oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy.

Jak zbudować szafę kapsułową?

Jeśli chcesz zbudować szafę kapsułową, musisz przede wszystkim dokładnie przeanalizować swoją garderobę. Sprawdź, co masz, a czego Ci brakuje. Następnie przeanalizuj swój styl i określ, jakie ubrania będą Ci najbardziej potrzebne. Kupując nowe rzeczy, pamiętaj, aby wybierać tylko takie ubrania, które naprawdę Ci się podobają i będziesz chciała/chciał nosić przez długi czas.

Szafa kapsułowa – jakie ubrania do niej wybrać?

W szafie kapsułowej powinny znaleźć się przede wszystkim uniwersalne rzeczy, które pasują do wielu stylizacji. Najlepiej jest wybrać takie ubrania, które są neutralne kolorystycznie. Dobrze jest także mieć w szafie kilka elementów, które mogą być wykorzystane na wiele sposobów. Przykładem takich rzeczy są na przykład

  • jasne koszule – połączysz je zarówno z jeansami, jak i chinosami;
  • jeansy o klasycznym kroju – możesz do nich dobrać niemalże każdy rodzaj bluzki;
  • czarne botki – doskonale uzupełniają zarówno elegancką stylizację, jak i na co dzień.